11 Ekim 2012 13:24

Diyarbakır’da askeri helikopter düştü: 1 asker öldü

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesinde tellere çarpan askeri helikopter zorunlu iniş yaparken düştü. Kazada, 1 asker yaşamını yitirdi.Lice’nin Abalı Köyü’ndeki üs bölgesine giden askeri bir helikopter bugün saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle teleferik tellerine çarptı. Dengesini kaybeden pilot zo

Diyarbakır’da askeri helikopter düştü: 1 asker öldü
Paylaş

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesinde tellere çarpan askeri helikopter zorunlu iniş yaparken düştü. Kazada, 1 asker yaşamını yitirdi.
Lice’nin Abalı Köyü’ndeki üs bölgesine giden askeri bir helikopter bugün saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle teleferik tellerine çarptı. Dengesini kaybeden pilot zorunlu iniş yapmak isterken helikopter düştü. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, kazada 1 askerin yaşamını yitirdiğini, 1’i ağır 8 askerin de yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan kazaya ilişkin yapılan açıklamada da helikopterin geçici bir üs bölgesindeki askerî personeli değiştiren Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopter olduğu belirterek, “Üs bölgesinden değiştirilen personeli alıp kalktıktan kısa bir süre sonra elektrik tellerine takılarak kaza-kırıma uğramıştır” denildi. (DİYARBAKIR)
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir askeri helikopter alçak uçuş sırasında düştü. İlk belirlemelere göre 1 asker öldü 7 asker yaralandı.

Lice ilçesi ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasında bulunan Abalı bölgesinde alçak uçuş yaban bir helikopterin iniş sırasında çevrede bulunan elektrik tellerine takılması sonucu düştüğü iddia edildi.

Olayda ilk belirlemelere göre 1 asker öldü 7 asker ise yaralandı. Lice Devlet Hastanesi’nden helikopterin düştüğü bölgeye ambulanslar gönderildiği öğrenildi. (DİYARBAKIR)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Adana’da 8 Mart’a beraat

SONRAKİ HABER

Adalet yine ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...