Adana’da 8 Mart’a beraat

Adana’da 8 Mart’a beraat

ADANA’da 8 Mart davası beraatle sonlandı. 2011 yılında düzenlenen 8 Mart Mitingi ile ilgili Miting Tertip Komitesine dava açılmıştı. Davanın son duruşmasında beraat kararı çıktı.Yazılı açıklama yapan Adana Kadın Platformu, Adana’da örgütlü kadınların üzerindeki baskının devam ettiğine dikkat çekti. Son

ADANA’da 8 Mart davası beraatle sonlandı. 2011 yılında düzenlenen 8 Mart Mitingi ile ilgili Miting Tertip Komitesine dava açılmıştı. Davanın son duruşmasında beraat kararı çıktı.

Yazılı açıklama yapan Adana Kadın Platformu, Adana’da örgütlü kadınların üzerindeki baskının devam ettiğine dikkat çekti. Son dönemde yaptıkları eylem ve etkinliklere cezalar verildiğini ifade eden Platform, bu baskı politikasının sadece kendi eylemlerine dönük olmadığına vurgu yaptı. Açıklamada, sokağa çıkan herkese aynı uygulamaların reva görüldüğü belirtildi. Adana Kadın Platformu olarak tüm bu baskı ve engelleme çabalarına karşı mücadelenin süreceğinin dile getirildiği açıklamada, “Bu haksız yargılamalar karşısında herkesi, demokratik hakların, düşünce, ifade ve örgütlenme özgürlüğünün savunulması konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz” denildi.  (AdanaEVRENSEL)

www.evrensel.net