15 Mayıs 2019 04:02

Derince halkı: Seçimin iptali haksızlık

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşayanlar, İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin "Hukuksuzluklara karşı bir şeyler yapmalıyız" diyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kübra LAZ
Kocaeli

Derince’nin Çenedağ Mahallesi’nde yaşayanlar İstanbul’da seçimlerin yenilenmesinin büyük bir hukuksuzluk olduğu görüşünde. AKP’nin bu cesareti halkın sessizliğinden aldığını söyleyen yurttaşlar “Bütün hukuksuzluklara karşı bir şeyler yapmalıyız” dedi.

Eylem isimli yurttaş “Yapılan bu haksızlık karşısında bence oyumuz katbekat artacak. Ancak korktuğum bir şey var o da bu seçimi kazansak bile kaybettirileceği. Çünkü güç onların elinde her şey olabilir” dedi. Eylem’in arkadaşı Çiçek de İstanbul’da hukuksuzluk yapıldığını düşünüyor. Ev kadını olan Çiçek, bu hukuksuzluğun boyutu için ise “Yapılanlar yenilir yutulur şeyler değil artık. İstanbul’un değil tüm ülkenin büyük bir sorunu olduğunu artık görebiliyorum” yorumunda bulundu. Çiçek, İmamoğlu yeniden seçilse bile kayyum tehlikesinin sürdüğünü söyledi.

"ARTIK HİÇBİR KURUMA GÜVENİMİZ KALMADI"

58 yaşında olan Berfin, mahallenin önde gelenlerinden. Bugüne kadar başka hükümetler de gördüğünü ancak AKP gibisinin hiç olmadığını dile getiren Berfin, “Öyle şeyler yapıyorlar ki insanların artık devlete güvenleri kalmadı. Ülkede hiçbir kuruma güven kalmadı” diye konuştu.

Ford işçisi Ahmet ise ülkenin yoğun gündeminde kıdem tazminatının da gözden kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi.

36 yaşında olan İnşaat İşçisi Erdem, halkın müdahale etmemesi nedeniyle bunların yaşandığını belirterek “Yapılacak hukuksuzluklara karşı tutumumuzun dik olması gerekiyor. Yoksa zaten her şey ellerinde. Bizim yarın vereceğimiz oylar yine bu YSK’nin elinden geçecek” dedi.

"SEÇİMLE GİTMEYECEKLER"

Mahallenin esnafı olan Ali seçimlerin değerini yitirdiğini düşünüyor. İktidarın tutumunun gayet açık olduğunu söyleyen Ali “AKP’nin bu tutumu bize bir şeyi de gayet iyi gösterdi. Bu adamlar rant peşinde. Bence bizim bir şeyler yapmamız gerekiyor artık” dedi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İYİ Partiden Mustafakemalpaşa'da seçimlerin iptali için yeni itiraz

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: Suriye'de Anayasa Komitesi konusunda anlaşmaya yakınız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...