14 Mayıs 2019 10:45
Son Güncellenme Tarihi: 14 Mayıs 2019 20:16

MNG Kargo’dan skandal mesaj: Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir

MNG Kargo, HDP Genel Merkezine kargo gönderen müşterisine skandal bir bilgilendirme mesajı attı: Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Batman’dan HDP Genel Merkezine kargo gönderen Reşat Akıncı’ya MNG kargo tarafından "Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir" mesajı gönderildi. MNG Kargo tarafından yapılan açıklamada, hazır şablon mesajların, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebildiği ifade edildi ve "Bu bağlamda çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur" denildi. Ayrıca inceleme başlatıldığı duyuruldu. 

MA'dan Berivan Altan'ın haberine göre; Halkların Demokratik Partisinden (HDP) 31 Mart’ta Batman Belediye Meclis Üyesi seçilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Reşat Akıncı, Anayasa Mahkemesine (AYM) başvuru yapabilmek için evraklarını geçtiğimiz hafta içinde MNG Kargo ile parti genel merkezine gönderdi. Akıncı’ya MNG Kargo’dan gönderdiği evrakların parti genel merkezine ulaşması aşamasında 3 kere mesaj geldi. Akıncı’ya kargo şirketi tarafından son olarak “Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’ya teslim edilmiştir” ifadelerinin yer aldığı skandal bir mesaj gönderildi.

"İŞLERİNİ YAPSINLAR"

Kargo şirketinin neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj attığının sorgulanması gerektiğini kaydeden Akıncı, “HDP Türkiye’nin 3’üncü büyük partisi ve milyonlardan oy alıyor ama iktidar tarafından sürekli illegalize edildiği için bazıları bunlardan kendine iş çıkarıyor” dedi. Akıncı, duruma tepkisini şu sözlerle dile getirdi: Demek ki onlar da iktidar gibi düşünüyorlar. Onların işi kargo taşımak, halka hizmet etmek. Onların işi siyasi fikirleriyle hareket edip bir partiyi böyle töhmet altında bırakmak değil.

SOSYAL MEDYADA BOYKOT ÇAĞRISI

Olayın sosyal medyada gündem olmasının ardından çok sayıda Twitter kullanıcısı #MNGboykot etiketiyle paylaşımlar yaparak MNG Kargo firmasını boykot etme çağrısında bulundu. #MNGboylot etiketi Twitter'da kısa sürede TT listesine girdi. 

MNG KARGO: SÜREÇ HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTIK

Konunun gündem olmasının ardından MNG Kargo tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: MNG Kargo olarak tüm Türkiye’ye 10 bin kişilik bir ekiple hizmet eden bir markayız. MNG Kargo kullanıcılarına teslimatlarıyla ilgili ulaşan bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir ve hazır şablon mesaj, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebilmektedir. Bu bağlamda çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur. Öncelikle, tüm Türkiye’de her kesimden müşterimize hizmet veren kurumumuzun tek önceliği müşterilerine kaliteli hizmet vermek olup herhangi bir siyasi görüşe taraf olmadığını vurgularız. Ortaya çıkan bu durumdan duyduğumuz rahatsızlık sebebiyle şirket olarak konu haber sitelerinde yer almadan önce süreç hakkında inceleme başlattığımızı belirtmek isteriz.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Fatih Polat Malta Belgeleri nedeniyle hakim karşısına çıktı

SONRAKİ HABER

BM raporu: Libya'da iki taraf da ABD, Çin ve Rus silahları kullanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa