Üniversite öğrencileri: İptal kararı tamamıyla siyasi ve hukuksuz

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine YSK’nin İstanbul seçimlerine ilişkin verdiği iptal kararını sorduk.

11 Mayıs 2019 15:44
Son Güncellenme Tarihi: 13 Mayıs 2019 13:17
Paylaş

Mehmet Emin DAĞLI
Devrim Azizcan ŞİŞMAN
Antalya

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstabul Büyükşehir Başkanlığı seçimini iptali kararını Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine sorduk.

Yüksek Seçim Kurulunun 6 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki seçim iptali ile ilgi İletişim Fakültesi’nde görüştüğümüz öğrenciler iptal kararının tamamiyle siyasi ve hukuksuz bir karar olduğunu söyledi. Bu karar ile birlikte mevcut iktidarın seçimle gideceklerine inanmadıklarını dile getiren öğrenciler karara karşı halkın sokağa çıkarak tepkisini göstermesi gerektiği fikrinde.

“BU KARAR DEMOKRASİYE VURULMUŞ BİR BALTADIR”

Hukuk Fakültesinde okuyan öğrenciler iptal kararını “demokrasiye vurulmuş bir balta” olarak gördüklerini söyledi.

Adalet Bölümünde okuyan bir öğrenci ise iptal kararının sadece İstanbul’daki 16 milyon seçmeni değil tüm Türkiye'de adalete olan inancı zedelediğini söyledi.

YÜKSEK SEÇİM KURULUNA TEKRAR NASIL GÜVENECEĞİZ

Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri ise Ekrem İmamoğlu'nun sözlerine atıfta bulunarak “YSK aynı gerekçeler olmasına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimini iptal ettirmedi. Bu seçim iptal edildiyse Cumhurbaşkanlığı seçiminin de iptal edilmesi gerekir” dedi. YSK’nin almış olduğu hukuksuz kararla birlikte insanlarda bu kurula karşı güven kaybının olduğunu söyleyen öğrenciler “Tekrar yapılacak seçimlerde YSK'ye nasıl güveneceğiz” diye sordu.

ÖNCEKİ HABER

Şırnak’ta maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Mert'in ölümüyle yeniden gündeme geldi: Kantin yönetmeliği ertelenmişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa