09 Mayıs 2019 20:06

Koç Holding ilk çeyrekte 779 milyon TL net kar elde etti

Koç Holding, 2019 yılının ilk çeyreğinde 34,3 milyar TL gelir, 779 milyon TL ana ortaklık payı net dönem karı açıkladı.

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Paylaş

Koç Holding şirketin ilk çeyrek finansal sonuçlarını paylaştı. Buna göre Koç Holding, 2019 yılının ilk çeyreğinde konsolide bazda toplam 34,3 milyar TL gelir, 779 milyon TL ana ortaklık payı net dönem karı elde etti.

"Koç Topluluğu olarak ilk çeyrekteki zorlu koşullara rağmen faaliyetlerimizi başarıyla sürdürdük, başarılı finansal sonuçlara ulaştık"  diyen Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, "2019 yılının ilk çeyreğinde yaptığımız 1,5 milyar TL kombine yatırım ülkemize olan inancımızın en büyük göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu'nun aktardığı uzun vadeli hedefler ise şöyle: 

  • Tofaş'ın 2015 yılında 1 milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği ve Fiat'ın küresel modeli haline gelen Egea ailesinin 2024 yılına kadar üretimine karar verildi. Bu kapsamda 2020 sonuna kadar yaklaşık 225 milyon dolar yatırım yapılmasını öngörüyoruz.
  • Ford Otosan, Kocaeli fabrikasında Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinin hibrit versiyonunu üretmeye hazırlanıyor.
  • Tüpraş, ülkemizde tek seferde yapılan en büyük sanayi yatırımı olma özelliği taşıyan Fuel Oil Dönüşüm Tesisi'nde (RUP) geleceğe daha iyi hazırlanmak için bakım ve iyileştirme çalışmalarını başlattı.
  • Arçelik, Yeni İpek Yolu olarak adlandırılan Bir Kuşak Bir Yol projesi kapsamındaki ülkelerde liderlik stratejisi kapsamında önemli bir yatırım daha yaparak Bangladeş beyaz eşya pazarının en büyük oyuncularından biri olan Singer Bangladesh'i bünyesine kattı.
  • Aygaz da Bangladeş'te LPG satışı ve dağıtımı için United Group ile ortaklık kurdu. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alg patlaması, Mudanya sahilini kızıla boyadı

SONRAKİ HABER

Elazığ'daki deprem nedeniyle Diyarbakırlılar geceyi sokakta geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa