09 Mayıs 2019 17:00
Son Güncellenme Tarihi: 09 Mayıs 2019 21:56

ETİ Gıda işçisi 27 Mayıs’ta greve çıkıyor

Eti Gıda'ya ait 6 fabrikada 4 bin 600 işçiyi kapsayan sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine Tekgıda-İş Sendikası grev kararı aldı.


ETİ Gıda işçileri, sendika yöneticileriyle gerçekleştirilen toplantıda grev çağrısı yapmıştı. | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. İşletmeleri ile Tekgıda-İş Sendikası arasında Ocak Ayında başlayan toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlanamayınca Tekgıda-İş Eti Gıda’ya ait Eskişehir ve Bilecik’te faaliyet gösteren toplam 6 fabrikada grev kararı aldı. Eti’de grev, 27 Mayıs Pazartesi Günü başlayacak.

Evrensel’e konuşan Tekgıda-İş Eskişehir Şube Başkanı Tarık Hastürk, Ocak ayında başlayan yaklaşık 5 bin işçiyi kapsayan ücret ve toplusözleşmenin görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadığını söyledi. Tekgıda-İş Sendikasının İşçi haklarını korumak için grev kararı aldığını kaydeden Hastürk, Bilecik Bozüyük’te bulunan 1 fabrika ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 5 fabrikada 27 Mayıs Pazartesi Günü greve başlayacaklarını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde bir düğün salonun da 4 binden fazla Eti İşçisi, Tekgıda-İş Sendikası Genel Merkez ve Eskişehir Şube yöneticileri ile toplantı yapmıştı. Toplantıda işçiler sendika yöneticilerine greve hazır olduklarını söylemişti. (Eskişehir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Açlık grevinde olan tutukluların anneleri: Çözüm istiyoruz!

SONRAKİ HABER

Narmanlı Han’dan, akıl hastanesinde konsere: Murat Ertel

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa