09 Mayıs 2019 12:35

Garanti Bankası inşaatı işçilerinin maaşı 3 aydır ödenmiyor

Garanti Bankası'nın inşaatında çalışan ve 3 aydır ücretleri ödenmeyen işçiler yaşadıklarını anlattı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Garanti Bankası'nın İstanbul Kaynarca'daki teknoloji kampüsü inşaatında çalışan ve 3 aydır ücretleri ödenmeyen işçiler, 10 gündür iş başı yapmıyor. "Ücretlerimiz yatırılana kadar iş başı yapmayacağız" diyen işçiler, yaşadıkları mağduriyeti şu sözlerle anlatı.

Garanti Bankası'nın Kaynarca'daki teknoloji kampüsü inşaatında çalışan işçiler yaşadıklarını anlattı. İşçiler, "4 yıldır burada çalışıyoruz. Garanti Bankası'nın işini yapıyoruz. Eylül’de de benzer bir durum yaşanmıştı. 2 ay ücretimizi alamamıştık. Şubat, Mart, Nisan aylarına ait ücretlerimiz halen ödenmedi. Gerekçe olarak ‘ödenek yok’ deniliyor. Bizi şu anda içeri almıyorlar. Hem ödeme yapmıyorlar hem de içeri almıyorlar. Yatıracağız diyorlar ama ortada bir şey yok. Biz 10 gündür işe de çıkmıyoruz. Biz gurbetçiyiz burada. İstanbul’dan gelen 3-5 kişi. Diğerleri hepsi gurbetçi. Bayrama gideceğiz paramız yok. Ramazan, oruç tutuyoruz, akşam canımızın istediğini alamıyoruz, sahurda bir şey yapamıyoruz. Yatılı kalıyoruz." diyerek yaşadıklarını anlattı.

Ücretlerin ne zaman verileceğine dair bir açıklama yapılmadığını belirten işçiler, ücretleri ödene kadar işbaşı yapmayacaklarını söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da açlık grevindeki tutukluların annelerine müdahale

SONRAKİ HABER

İptal edilen basın kartları yeniden kullanımda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa