KESK: Güvencesizliğe izin vermeyeceğiz

KESK: Güvencesizliğe izin vermeyeceğiz

Son günlerde basın yayın organlarında yer bulan Kamu Personel reformuna ilişkin KESK Genel yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı.AKP hükümetinin kamu emekçilerinin vazgeçilmez hakkı olan iş güvencesine göz diktiğinin belirtildiği açıklamada, “Kamu hizmetleri piyasanın ihtiyaçlarına göre düzen

Son günlerde basın yayın organlarında yer bulan Kamu Personel reformuna ilişkin KESK Genel yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı.

AKP hükümetinin kamu emekçilerinin vazgeçilmez hakkı olan iş güvencesine göz diktiğinin belirtildiği açıklamada, “Kamu hizmetleri piyasanın ihtiyaçlarına göre düzenlenirken kamu emekçilerine esnek, güvencesiz, performansa dayalı bir çalışma statüsü dayatılması konularında ciddi mesafelerin kaydedildiği bu dönmede üstüne bir de iş güvencemize göz dikilmesi bıçağın kemiğe dayandığı son noktadır. Hemen baştan söyleyelim ki KESK olarak, böyle bir girişime asla izin vermeyeceğimizin, böyle bir girişimde bulunulduğu takdirde de tüm kamu emekçileri ile birlikte ortaya koyacağımız tepkinin AKP hükümetinin tahmin edemeyeceği boyutlarda olacağının bilinmesini istiyoruz” denildi.

Kamu emekçilerini ilgilendiren her konuda sendikaları dışlayan AKP Hükümetinin, basına sızdırılan haberlerle konuyu tekrar tekrar gündeme getirdiğinin belirtildiğini açıklamada, “Tam da mücadeleci işçi sendikalarını yetkisiz bırakmayı hedefleyen Toplu İş İlişkileri Yasası TBMM’de görüşülürken, gazetelere servis edilen ‘memurun iş güvencesi kalkıyor’ haberleri ile kamu emekçilerine resmen gözdağı verilmek istenmektedir. AKP’nin 2023 vizyonunda yer alan bu düzenlemenin asıl hedefinin hakları ve özgürlükleri için mücadele eden kamu emekçileri olduğu açıktır” ifadelerine yer verildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net