06 Mayıs 2019 12:08

KESK'ten EMEP'e ziyaret: Mücadeleyi birlikte büyütelim

KESK, “Güvencesizliğe son, güvenceli iş, güvenli gelecek haktır” kampanyası kapsamında EMEP Kocaeli il örgütünü ziyaret etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik'in başkanlığındaki heyet, Emek Partisi (EMEP) Kocaeli il örgütünü ziyaret ederek çalışmalarını aktardı, yerelde ve Ankara'da yapılacak eylemlere destek istedi.

19 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanyaları hakkında bilgi veren KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, "Yarın çok geç olmadan, emeğin, yoksullaştırılan halkın elinde avucunda kalan son kırıntılarına dahi göz koyan bu saldırı dalgasına karşı işçilerin, emekçilerin birliğini, dayanışmasını omuz omuza mücadelesini birlikte büyütelim" dedi. Kamu emekçilerinin kampanyasına sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Bozgeyik, emeğin birliğini, dayanışmasını, mücadelesini büyütme çağrısı yaptı.

“İKTİDAR DAHA SERT SALDIRACAK”

EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, yerelde ve merkezi anlamda bugüne kadar KESK'in yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini vurguladı. Emekçilere yönelik saldırıların arttığını belirten Erkan, "Kıdem tazminatına yönelik saldırılar, taşeron işçi sorunu, vergide olan adaletsizlik ve daha birçok sorun emekçilerin ana gündemi. Ekonomik kriz herkesin belini büktü, buradan çıkış için birlikte mücadele şart. İktidar kaybetmeye alışkın olmadığı için daha da sert saldıracak yerel seçimler sonrası, o belli. O zaman birlikte mücadele edilmeli" dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

TARİŞ işçilerine cezaya tepki: Yargılanması gereken TARİŞ yönetimidir

SONRAKİ HABER

Abdullah Öcalan'dan "Demokratik çözüm" ve "Açlık grevleri" mesajı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...