09 Ekim 2012 13:01

Ambulans gelmeyince hekimi dövdüler

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, İlçe Hastanesine gece geç saatte kol kırığı sebebi ile gelen hasta, Dr. Mustafa Demirçak tarafından muayene edildikten sonra Adapazarı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Sevk için ambulans bekleyen hasta yakınları ise ambulansın geciktiği gerekçesiyle Dr. Mustafa Demirçak’ı darp

Ambulans gelmeyince hekimi dövdüler
Paylaş

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, İlçe Hastanesine gece geç saatte kol kırığı sebebi ile gelen hasta, Dr. Mustafa Demirçak tarafından muayene edildikten sonra Adapazarı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Sevk için ambulans bekleyen hasta yakınları ise ambulansın geciktiği gerekçesiyle Dr. Mustafa Demirçak’ı darp etti. Yaralanan hekim, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Doktorun darp edilmesine sebep olan ambulans gecikmesinin ise aynı saatlerde otoyolda gerçekleşen bir kaza sonucu meydana geldiği belirtildi. Hekimler, Sağlık Bakanlığının yatırım yapmamasından kaynaklı az sayıda ambulans bulunduğunu ve otoyolda bir kaza gerçekleştiği zaman ilçelerin ambulanssız kaldığı ve mağduriyet yaşandığını belirtti. (Sakarya/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Savaşa değil sağlığa bütçe'

SONRAKİ HABER

Mecliste yasayla sokakta polisle saldırdılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...