Ambulans gelmeyince hekimi dövdüler

Ambulans gelmeyince hekimi dövdüler

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, İlçe Hastanesine gece geç saatte kol kırığı sebebi ile gelen hasta, Dr. Mustafa Demirçak tarafından muayene edildikten sonra Adapazarı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Sevk için ambulans bekleyen hasta yakınları ise ambulansın geciktiği gerekçesiyle Dr. Mustafa Demirçak’ı darp

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, İlçe Hastanesine gece geç saatte kol kırığı sebebi ile gelen hasta, Dr. Mustafa Demirçak tarafından muayene edildikten sonra Adapazarı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Sevk için ambulans bekleyen hasta yakınları ise ambulansın geciktiği gerekçesiyle Dr. Mustafa Demirçak’ı darp etti. Yaralanan hekim, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Doktorun darp edilmesine sebep olan ambulans gecikmesinin ise aynı saatlerde otoyolda gerçekleşen bir kaza sonucu meydana geldiği belirtildi. Hekimler, Sağlık Bakanlığının yatırım yapmamasından kaynaklı az sayıda ambulans bulunduğunu ve otoyolda bir kaza gerçekleştiği zaman ilçelerin ambulanssız kaldığı ve mağduriyet yaşandığını belirtti. (Sakarya/EVRENSEL)

www.evrensel.net