Barış Ambalaj

Fotoğraf: Evrensel

Barış Ambalaj'da sendikalaşan işçiler atıldı

Torbalı’da bir sendikalaşma girişimi daha işten atmalarla sonuçlandı. Barış Ambalaj’da sendikaya üye olan işçiler, 8 Ekim sabahı işbaşı yapmak üzere gittikleri işyerinden atıldıklarını öğrendi.Torbalı Yazıbaşı mahallesinde kurulu olan fabrikada 80’e yakın işçi çalışıyor. Yaklaşık bir ay önce &uum

Torbalı’da bir sendikalaşma girişimi daha işten atmalarla sonuçlandı. Barış Ambalaj’da sendikaya üye olan işçiler, 8 Ekim sabahı işbaşı yapmak üzere gittikleri işyerinden atıldıklarını öğrendi.

Torbalı Yazıbaşı mahallesinde kurulu olan fabrikada 80’e yakın işçi çalışıyor. Yaklaşık bir ay önce ücret kesintilerinden dolayı iş bırakan işçiler, isteklerinin yerine getirilmesi sonucunda eyleme son vermişlerdi. Eylemden sonra patron eyleme önayak olan 4 işçiyi işten atmıştı. Bu olaydan sonra sendikalaşmaya karar veren işçiler, DİSK’e bağlı TÜMKA-İŞ Sendikasında örgütlendi. Patronun buna karşı tavrı ise 8 işçiyi atmak oldu.

İşten atmaların ardından işçiler fabrika önünde eyleme geçti. Öğle paydosunda yemek yememe kararı olan işçiler paydosta atılan arkadaşlarının yanına sloganlarla geldi. Atılan arkadaşlarına desteklerini ileten işçiler, atılan işçiler geri alınana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. (İzmir/EVRENSEL) 

www.evrensel.net