BMC önünde yine eylem vardı

BMC önünde yine eylem vardı

Çukurova Holding bünyesinde kurulu olan ve Türkiye’nin en büyük ticari araç üreticisi konumunda iken bir süre önce üretimini durduran BMC fabrikasının işçileri, alacakları için bugün yine eylemdeydi.Fabrikada örgütlü bulunan Türk Metal Sendikası öncülüğünde Pınarba

Çukurova Holding bünyesinde kurulu olan ve Türkiye’nin en büyük ticari araç üreticisi konumunda iken bir süre önce üretimini durduran BMC fabrikasının işçileri, alacakları için bugün yine eylemdeydi.

Fabrikada örgütlü bulunan Türk Metal Sendikası öncülüğünde Pınarbaşı’ndaki fabrikanın önünde eş ve çocukları ile toplanan işçiler, 26 Eylül’de yaptıkları eylemin üzerinden 12 gün geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadığını belirtti.

Taleplerini içeren döviz ve sloganlarla fabrika önünde toplanan işçiler adına konuşan Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Süleyman Yıldırım, fabrika patronlarına Çarşamba günü akşamına kadar süre verdiklerini belirtti. Yıldırım bir gelişme olmazsa, Perşembe sabahı fabrikanın İstanbul’daki genel merkezi önüne çadır kuracaklarını ifade etti.

Türk Metal Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun da, “Bugün artık BMC yönetimi iflas etmiştir. Yapılması gereken, Türkiye’nin otomotiv ve savunma sanayi alanında önemli bir dayanağı olan bu fabrikaya artık siyasi iradenin sahip çıkmasıdır” dedi. (İzmir/EVRENSEL)      

www.evrensel.net