Bursa’da Çeşm-i Dil konserine yoğun ilgi

Bursa’da Çeşm-i Dil konserine yoğun ilgi

Hayat Televizyonu ve Bursa Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Çeşm-i Dil” konseri, 7 Ekim Pazar akşamı gerçekleşti. Erkan Oğur ve Mikail Aslan, Anadolu’nun farklı dillerden türkülerini Bursalı dinleyicileri ile paylaştı.Konserin başlama saati 18.00 olmasına rağmen, 17.00’dan itibare

Konserin başlama saati 18.00 olmasına rağmen, 17.00’dan itibaren salon önünde birikmeye başlayan yüzlerce dinleyici oluşturdukları bilet kuyruğuyla, konsere olan ilginin yoğunluğunu göstermiş oldular. Kapıların açılmasıyla birlikte salona giren, yaklaşık 2 bin dinleyici salonu tamamıyla doldurdu.

Konsere Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Hasan Özaydın, Barış ve Demokrasi Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Dilek ve Emek Partisi Bursa İl Başkanı Filiz Tali de katıldı.

Konser başlamadan önce Hayat Televizyonu spikeri Gökhan Çetin kısa bir konuşma yaparak; Hayat Televizyonunun ve Evrensel gazetesinin yıllardır her türlü baskıya rağmen, emekçilerden aldığı güçle yoluna devam ettiğini söyledi.

Gökhan Çetin’in konuşmasının ardından, Mikail Aslan ve Erkan Oğur’un sahneye çıkmasıyla salonda coşku iyice arttı. Yaklaşık 3 saat süren konser sonrasında salondan ayrılan dinleyiciler memnuniyetlerini dile getirdi. (Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net