08 Ekim 2012 12:44

‘Savaş bakanı’ derhal istifa etmeli

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kocaeli ve Kayseri’de düzenlediği yürüyüşlerle hükümetin ekonomi ve dış politikalarını protesto etti.HALKLA DALGA GEÇMEYİNHDK Kocaeli Meclisi üyeleri belediye iş hanı önünde yaptıkları basın açıklamasında doğalgaz ve elektrik zamlarına tepki gösterdi. HDK üye

‘Savaş bakanı’ derhal istifa etmeli
Paylaş

HALKLA DALGA GEÇMEYİN

HDK Kocaeli Meclisi üyeleri belediye iş hanı önünde yaptıkları basın açıklamasında doğalgaz ve elektrik zamlarına tepki gösterdi. HDK üyeleri, hükümetin savaş politikalarında ısrarı sonucu verilen bütçe açığının, temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamlarla karşılanmak istenmesini eleştirdi. Açıklamada konuşan Avukat Mehmet Akgül, yapılan zamların “halkın huzuru” için olduğunu söyleyen hükümet üyelerinin halkla dalga geçtiğini ifade etti.

HDK Kayseri Meclisi üyeleri de Sivas Caddesi’nden Kayseri Meydanı’na kadar sloganlarla yürüyerek “Suriye ile savaş istemiyoruz” dedi. Yürüyüşe TKP üyeleri de katıldı.

Kayseri Meydanı’nda yapılan açıklamayı okuyan HDK Genel Meclis Üyesi Eylem Sarıoğlu şunları söyledi: “AKP derhal içerde ve dışarıda savaş politikalarına son vermelidir. Suriye’deki iç savaşı kışkırtan uygulamalara son verilmeli, Suriye’de savaşanların barındığı kamplar derhal kapatılmalıdır. Kamplarda Suriyeli sivil insanlar dışında kalan çeşitli milis ve çetelerin Türkiye’ye giriş çıkışları derhal engellenmelidir. Kürt sorununda demokratik çözüm ve onurlu bir barış için gereken adımlar atılmalıdır.”

Sarıoğlu, “Savaş bakanı” olarak nitelendirdiği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da istifa etmesi gerektiğini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Terör örgütü' RedHack!

SONRAKİ HABER

Sultanahmet Çocuk Mahkemesi'nde yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...