15 Nisan 2019 14:16

Pamukkale yolunu 'özel mülk' diyerek kapattılar

Denizli'de bulunan ve dünyaca ünlü Pamukkale'ye ulaşım sağlayan kara yolu, mülk sahibi olduklarını belirten 45 kişi tarafından trafiğe kapatıldı.

Fotoğraf: Ramazan Çetin/DHA

Paylaş

Denizli’de UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan travertenleriyle dünyaca ünlü Pamukkale’ye ulaşımı sağlayan kara yolu, mülk sahibi olduklarını belirten 45 kişi tarafından trafiğe kapatıldı. Güvenlik şeridiyle yolu kapatarak üzerine "Tapulu özel mülkiyettir, girilmez" yazısı asan grup, yolun kamulaştırılmasını ve paralarının ödenmesini istedi. Belediye ve jandarma yetkilileriyle görüşen grup, ikna edilince 2 buçuk saat sonra yolu ulaşıma açtı.

Yolu kapatan grubun avukatı Ülkü Aytan, Pamukkale girişindeki Akköy Kavşağı’ndan Pamukkale yönüne doğru kara yolunda 3 bin 500 metrekare alanın 45 hak sahibine ait olduğunu söyleyip jandarma ekiplerine belgeleri gösterdi.

Daha sonra olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonucunda Pamukkale’ye ulaşımı sağlayan kara yolu, vatandaşlar ikna edilerek 2 buçuk saat sonra açıldı. (Denizli/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TBMM 23 Nisan'da açılıyor

SONRAKİ HABER

Metro inşaatındaki göçüğe ilişkin 16 kişiye dava

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...