Tüzel, Mamaklı Alevilerle buluştu

Tüzel, Mamaklı Alevilerle buluştu

Mamaklı Aleviler yaşadıkları sorunları düzenledikleri halk toplantısı ile dile getirdiler. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Mamak Şubesi’nin organize ettiği halk toplantısı önceki gün şubede gerçekleştirildi. Toplantıya PSAKD Başkanı ve Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkan Yardımcısı Kemal Bülbül ve Halkların

Kemal Bülbül, Başbakan’ın cemevleri için ‘ucube’ dediğini hatırlatarak, “Başbakan böyle konuşarak nefret suçu işliyor” dedi. Bülbül, “Bu kuşatılmışlığı ortadan kaldırmanın yolunun, kendine ‘solcuyum, sosyalistim, komünistim, aydınım, emekçiyim’ diyen herkesin güçlerini birleştirmesinden geçtiğini” söyledi.

Milletvekili Tüzel de iktidarın hak arayan herkese karşı açık bir şekilde ayrımcılık yaptığını söyledi. AKP’nin bölgede mezhep çatışmalarını körüklemeye çalıştığına da dikkat çeken Tüzel, bölgedeki bu çatışmalı süreci, işçilere, emekçilere dönük saldırıları engellemek, ayrımcı politikalara ‘hayır’ demek, ülkemizde ve Ortadoğu’da akan kanı durdurmak, eşit, özgür şekilde birarada yaşamak için “güçlerimizi HDK çatısı altında buluşturalım” çağrısı yaptı. Tüzel işçilerin, emekçilerin sorunlarını parlamento kürsüsünde dile getirdikleri gibi Alevilerin sorunlarını da parlamentoya taşıdıklarını, taşımaya devam edeceklerini söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net