Esnaf da mağdur oluyor

Esnaf da mağdur oluyor

TURKİYE Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm porjesinin esnafları da mağdur ettiğini söyledi.Yıkılan evlerin yerine yeni ev yapıldığını belirten Palandöken, projede dükkanı yıkılan esnaf için yeni dükkan düşünülmediğine

TURKİYE Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm porjesinin esnafları da mağdur ettiğini söyledi.
Yıkılan evlerin yerine yeni ev yapıldığını belirten Palandöken, projede dükkanı yıkılan esnaf için yeni dükkan düşünülmediğine dikkat çekti.
Palandöken, “Planlara bakıldığında çarşılar yerine Alış Veriş Merkezi (AVM) yapılması için yerlerin ayrıldığını görüyoruz. Böyle dönüşüm olursa esnafın mahalleden silineceği bir dönüşüm yaşanacaktır” dedi.
TESK Genel Başkanı Palandöken yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm programı çerçevesinde 35 ilde yıkımlar başladı. Yıkım yapılan mahallelerde evlerin yanında dükkanlarda var. Yıkım başlayan yerde esnaf başka bir yere gidemiyor. Yıkım başlasa bile mahalleyi en son esnaf terk ediyor. Çünkü veresiye defteri dolu olduğu için -Acaba tahsil edebilir miyim?- diyerek son ev yıkılıncaya kadar mahalleyi bekliyor” diye konuştu.
(Ankara/ANKA)

www.evrensel.net