12 Nisan 2019 15:19
Son Güncellenme Tarihi: 12 Nisan 2019 17:15

Endonezya'da 6,9 büyüklüğünde deprem

Endonezya'da 6,9 büyüklüğünde deprem yaşandı. Deprem sonrası yapılan tsunami uyarısı geri çekildi.

Endonezya'da 6,9 büyüklüğünde deprem

Fotoğraf: ray_explores/Flickr

Paylaş

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü adanın Orta Sulawesi bölgesine bağlı Banggai'nin 85 kilometre güneybatısında olan depremin yerin 10 kilometre altında kaydedildiğini açıkladı.

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından verilen tsunami uyarısı kaldırıldı. Yetkililer halka sakin olmaları çağrısında bulundu.

Şu ana kadar can ya da mal kaybı olmadığı bilgisini paylaşan yetkililer, bölge genelinden bilgi edinmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bu arada deprem anına ilişkin basına yansıyan görüntülerde, depremin hissedildiği bölgelerde halkın panik içinde sokağa çıktığı ve tsunami tehlikesine karşı da sahil kesiminden yüksek bölgelere kaçtığı görülüyor.

Endonezya'da 28 Eylül 2018'de Sulawesi Adası'ndaki Palu Körfezi'nde meydana gelen 7,5 büyüklüğünde deprem ve ardından oluşan tsunami Donggala, Palu ve Sigi bölgelerini etkilemişti. Bölgedeki deprem ve tsunamide, 4 bin 340 kişi hayatını kaybetmişti.

ÖNCEKİ HABER

AYM, katliamı protesto edenlere adli kontrol kararını yerinde buldu

SONRAKİ HABER

Sri Lanka Sağlık Bakanlığı ölü sayısını 253 olarak düzeltti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa