Vicdan nöbeti madenciler için tutuldu

Vicdan nöbeti madenciler için tutuldu

İş cinayetlerinde hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınlarının başlattığı Vicdan Nöbeti’nde bu hafta da aileler adalet çağrılarını yineledi. Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapan aileler, 11. haftada 17 Mayıs 2010 tarihinde Zonguldak Karadonda hayatını kaybeden 30 işçiye adadı.Basın açıklamasını Esenyurt&rs

İş cinayetlerinde hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınlarının başlattığı Vicdan Nöbeti’nde bu hafta da aileler adalet çağrılarını yineledi. Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapan aileler, 11. haftada 17 Mayıs 2010 tarihinde Zonguldak Karadonda hayatını kaybeden 30 işçiye adadı.

Basın açıklamasını Esenyurt’taki şantiyede çıkan çadır yangınında hayatını kaybeden Barış Kıyak’ın kardeşi Damla Kıyak okudu. Son 10 yılda 12 bin işçinin hayatını kaybettiğini söyleyen Kıyak, “İş cinayetlerine dur demek, gerekli önlemlerin alınması ve çalışma hayatının daha güvenli hale gelmesi için adalet istemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İş cinayetinde yaşamını yitiren maden işçisi Koray Kebepçı’nın annesi Nibet Kebapçı davanın 2.5 yıldır sürdüğünü dile getirerek “Bizim başımıza gelmez zannediyorduk, bizim hayatımız bitti, iki buçuk yıldır bu acıyı yaşıyoruz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net