Kılıçdaroğlu: Bu yasalarla yol alana demokrat demem

Kılıçdaroğlu: Bu yasalarla yol alana demokrat demem

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muhtarlar Konfederasyonunun genel kurulunda yaptığı konuşmada, “Darbe yasaları ile yol alanlara demokrat demem” diye konuştu.12 Eylül hukukunun değişmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Anayasayı değiştirelim diyorlar. Eyvallah değiştirelim ama anayasadan önce 12 Eylül darbe hukukunu de

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muhtarlar Konfederasyonunun genel kurulunda yaptığı konuşmada, “Darbe yasaları ile yol alanlara demokrat demem” diye konuştu.
12 Eylül hukukunun değişmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Anayasayı değiştirelim diyorlar. Eyvallah değiştirelim ama anayasadan önce 12 Eylül darbe hukukunu değiştirmemiz lazım. Darbe hukuku değişmez, darbe yasaları ile yolunuza devam ederseniz, ben onlara demokrat demem. Demokratlık millet iradesini baş tacı etmektir” dedi. Kılıçdaroğlu, “Siyaset kurumu muhtarın seçimini kıskançlık olarak algılayıp kendi de uygulamalı. Yani vatandaş kendi milletvekilini kendi seçmeli. Siyasi partilerin dayatması olmamalı. Örnek mi istiyorsunuz. İşte muhtarlar” diye konuştu.
Seçimle gelen kişiler arasında vatandaşların en rahat ulaştığı kişilerin muhtarlar olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Muhtarlıklar kapatılacakmış. Muhtarların ne zararı var. Neden kapatacaklarmış. Muhtarlık kurumunun kapatılması ile ilgili teklif TBMM’ye gelirse, direnen partinin CHP olacağını unutmayın.” ifadelerini kullandı. (ANKARA)

www.evrensel.net