08 Ekim 2012 06:33

Ebu Hamza hakim karşısında

İNGİLTERE tarafından ABD’ye iade edilen, aralarında Mısır asıllı Ebu Hamza el-Masri’nin de bulunduğu 5 “terör zanlısı” New York ve Connecticut’ta hakim karşısına çıktı.El Kaide’ye yardımcı olmakla suçlanan ve Manhattan mahkemesinde yargılanan 54 yaşındaki Ebu Hamza’nın terör suçundan ömür

Ebu Hamza hakim karşısında

Paylaş

İNGİLTERE tarafından ABD’ye iade edilen, aralarında Mısır asıllı Ebu Hamza el-Masri’nin de bulunduğu 5 “terör zanlısı” New York ve Connecticut’ta hakim karşısına çıktı.
El Kaide’ye yardımcı olmakla suçlanan ve Manhattan mahkemesinde yargılanan 54 yaşındaki Ebu Hamza’nın terör suçundan ömür boyu hapse mahkum olabileceği belirtiliyor.
ABD’li yetkililer, Ebu Hamza’yı 1998 yılında Yemen’de Batılıları rehin alma eylemlerini planlamak ve ABD’de El Kaide için eğitim kampı kurmaya çalışmakla suçluyor. Davanın ilk duruşmasında zanlılara suçlamaların okunduğu ve bir sonraki duruşmanın yarın gerçekleşeceği açıklandı.
Zanlılardan cihat yanlısı bir internet sitesi kurmak suçundan Connecticut’ta hakim karşısına çıkan Babar Ahmad ve Talha Hasan’ın suçlamaları reddettiği kaydedildi.
2004 yılında İngiltere’de tutuklanan Ebu Hamza’nın ABD’ye iade edilmesini Londra’da protesto eden grupla polis arasında arbede yaşanmıştı. İngiltere’nin iade kararını AB yasaları çerçevesinde zanlıların idamla yargılanmaması kaydıyla aldığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

İsrail insansız uçak düşürdü

SONRAKİ HABER

Veriler "ekonomide toparlanma yok" diyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa