04 Nisan 2019 17:11

İYİ Parti, CHP'den seçilen meclis üyelerine "partiye dönün" dedi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, İYİ Partili olup da diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adaylara "partinize dönün" dedi.

İYİ Parti, CHP'den seçilen meclis üyelerine "partiye dönün" dedi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu | Fotoğraf: DHA

Paylaş

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, teşkilatlara gönderdiği genelge ile, diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adayların, mazbatalarını aldıktan sonra istifa ederek İYİ Parti'ye dönmelerini istendi.

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'in bazı ilçelerinde partilerinden istifa edip CHP listelerinden belediye meclis üyesi yazılan İYİ Partililerin, bu kez CHP'den ayrılarak kendi partilerine dönmeleri için teşkilatlara genelge gönderdi. Genelgede, belediye meclislerinde grup ve komisyon oluşturmanın önemli olduğu, bu nedenle İYİ Parti üyesi olup istifa ederek diğer partilerden belediye meclis üyesi seçilen partililerin dönmesi istendi. Genelgede, "Meclis üyesi seçilenler, mazbatalarını aldıklarında, ivedilikle seçildikleri partilerden istifa ederek, partimize üyeliklerini gerçekleştirmelerini rica ederim" denildi.

İzmir'de yaklaşık 40 meclis üyesinin CHP'den istifa ederek, İYİ Parti'ye geçmesi bekleniyor. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

"Belediye ilk iş olarak 10 Ekim katliamı ile ilgili anıt yapmalı"

SONRAKİ HABER

Müzisyenler Mücahit Göker ve Serdar Keskin sevenleriyle buluşacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa