Ataması yapılmayan öğretmen köyüne muhtar oldu

Üç yıldır ataması yapılmayan Öğretmen Meryem Önkür, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Dalbahçe köyünde muhtar seçildi.

03 Nisan 2019 11:26
Son Güncellenme Tarihi: 03 Nisan 2019 12:05
Paylaş

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 3 yıl önce mezun olduktan sonra ataması yapılmayan Öğretmen Meryem Önkür, köyüne muhtar oldu. 5 erkek rakibini geride bırakarak aldığı 210 oyla muhtarlığa seçilen Meryem Önkür, artık köyünün gelişmesi için çalışacağını söyledi.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Dalbahçe köyünde yaşayan Meryem Önkür, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Ataması yapılmayınca köyüne dönen Önkür, hayvancılık yapan ailesine yardımcı olmaya başladı. Bu sırada köyde yaşanan sorunları da gözleyen Meryem Önkür, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için köyünde muhtar olmaya karar verdi. Meryem Önkür, 200 hanesi 955 nüfusuyla Doğubayazıt'ın en büyük köyü olan Dalbahçe'de 5 erkek muhtar adayı rakibiyle mücadele etti. 31 Mart akşamı sona eren seçimler sonucu yapılan sayımda 210 seçmenin oyunu aldığı belirlenen Meryem Önkür, köyüne muhtar seçildi. Artık köyünün gelişmesi için çalışacağını belirten Önkür, seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getireceğini belirterek, “Projelerimin tamamını hayata geçirip köyümde çok güzel işler başaracağım. Bu köye kadın eli değecek” dedi.

KÖYLÜLER TEBRİK ZİYARETİNDE

Köyüne muhtar olan ataması yapılmayan öğretmen Meryem Önkür, seçim sonrası tebrik ziyareti için gelenlerin akınına uğruyor. Meryem Önkür'ün muhtar olmasına sevindiğini belirten Ramazan Karavuş, “Meryem muhtar oldu. Köyümüze kadın eli değecek son derece mutlu olduk” diye konuştu. (Ağrı/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 28 öğretim üyesi alacak

SONRAKİ HABER

Sri Lanka Sağlık Bakanlığı ölü sayısını 253 olarak düzeltti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa