31 Mart 2019 18:33

Hükümetten teşvik üstüne teşvik: KOBİ’lere 50 milyon avro

2007 yılından bu yana yürütülen proje kapsamında 520 milyon avro teşvik veren hükümet, KOBİ'lere 50 milyon avroluk yeni teşvik projesi hazırlığında.

Hükümetten teşvik üstüne teşvik: KOBİ’lere 50 milyon avro

Fotoğraf: Basın bülteni

Paylaş

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında “Yaratıcı Endüstriler” ve “Ar-Ge” başlıklarında yaklaşık 50 milyon avroluk yeni bir proje teklif çağrısına çıktıklarını belirterek, “Bu çağrımızla ülkemiz KOBİ’lerinin, girişimcilerinin ve araştırmacılarının teknolojik birikimini, proje geliştirme uygulama ve iş birliği kapasitelerini artırmayı, ayrıca ticarileşme, markalaşma faaliyetlerini destekleyerek küresel ölçekte başarılı örneklerin ortaya çıkmasını hedefliyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOBİ’lere yönelik 50 milyon avro büyüklüğünde yeni bir proje teklif çağrısına çıktı.

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında mali iş birliği anlaşması çerçevesinde 2007’den bu yana yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı’nın yeni çağrısı Bakan Varank tarafından açıklandı.

Varank, Türkiye ile AB arasındaki iş birliğinin önemli ayaklarından birinin mali iş birliği olduğuna işaret ederek, “Bakanlığımız sorumluluğunda 2007’den bu yana yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı’nın birinci döneminde toplam büyüklüğü 520 milyon avro olan 46 projeyi 33 ilimizde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu noktadan hareketle Rekabetçi Sektörler Programı’nın ikinci dönemi için 2017 itibarıyla oluşturmaya başladığımız ve toplam büyüklüğü yaklaşık 240 milyon avro olan 34 proje üzerinde çalışmalarımız halen devam etmektedir” diye konuştu.

9 İLDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, çağrının içeriği ve öncelikleri hakkında Ankara, İstanbul, İzmir, Van, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Kayseri ve Antalya’da çevre illeri de içerecek şekilde bilgilendirme toplantıları düzenleyecek. Proje başvurusunda bulunabilecek kurum ve kuruluşlara, başvuru süreci ve proje hazırlığında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirmeler yapılacak. (Ankara/AA)

ÖNCEKİ HABER

2 ayda 3 bin 65 yeni milyoner

SONRAKİ HABER

Sri Lanka Sağlık Bakanlığı ölü sayısını 253 olarak düzeltti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa