05 Ekim 2012 16:21

İstanbul Tıp’ta yemek boykotu

İstanbul Çapa’da bulunan İstanbul Tıp Fakültesi’nde yemeklerin 2 TL’ ye çıkartılması tepki topladı. Öğrenciler yemekhane zamlarını boykot etti.Fiyatların fazla olduğunu söyleyen, Tıp Fakültesi ve diş hekimliği öğrencileri yemekhanenin önüne çadır kurarak kantini boykot etti. Yemekhanenin önü

İstanbul Tıp’ta yemek boykotu

Paylaş

Fiyatların fazla olduğunu söyleyen, Tıp Fakültesi ve diş hekimliği öğrencileri yemekhanenin önüne çadır kurarak kantini boykot etti. Yemekhanenin önünde sandviç dağıtarak zammı protesto eden öğrenciler, bu boykotun bir günlük uyarı olduğunu belirterek, pazartesi gününe kadar zamların geri alınmaması durumunda boykotun devam edeceğini vurguladılar. Yemekhanenin bulunduğu binaya, “Yemek yeme boykot et zamlar geri çekilsin” pankartı asıldı. Birçok kulüpten  öğrencinin oluşturduğu müzik grubunun şarkıları ile halay çeken öğrenciler, “yemekhane zamları geri alınsın” sloganı attı.

Yapılan zamma karşı basın açıklamasını Kardelen Türkü Saçar okudu. Saçar, “Okula başlamadan önce harçların kaldırıldığı müjdesini(!) almıştık. Ancak harç parası, beslenmeye yapılan zamlarla bizden çıkarıldı” diyerek AKP Hükümetinin harçların kaldırılması konusunda samimi olmadığını belirtti. “Öğrenciler olarak şimdiye kadar parasız eğitim ve sağlık için mücadele ettik. Bu taleplerimiz karşılanıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

KCK İstanbul ana davası 8 Ekim'e ertelendi

SONRAKİ HABER

Oyak Reno Fabrikasında 72 işçi yemekten zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa