20 Mart 2019 18:03

Dersim’de öğrencilere kayyımın açılışında yoklama şartı

Munzur Üniversitesinde bazı akademisyenlerin, öğrencileri Sanayi ve Teknoloji Bakanı M. Varank'ın da olacağı açılışa katılmaya zorladığı iddia edildi.

Dersim’de öğrencilere kayyımın açılışında yoklama şartı

Üniversitenin attığı SMS'in ve içerisinde akademisyen ve öğrencilerin bulunduğu bir whatsapp grubunun ekran görüntüsü.

Paylaş

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencilerine eski belediyenin projesi olan ve kayyım atandıktan sonra yapılan Munzur Kıyı Şeridinin açılışında yoklama alınacağı mesajı atıldı.

Dersim’de eski belediyenin projesi olan ve kayyım atandıktan sonra yapılan Munzur Kıyı Şeridinin açılışına katılım için öğrencilere ve akademik kadroya mesajlar atıldı. Mesajda; “Munzur Üniversitesi Akademik, idari ve tüm öğrencilerimiz davetlidir. Katılım konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir” yazıldı.

Munzur Üniversitesi’nden öğrenciler, bazı akademisyenlerin "İmzayı açılışta alacağım" dediğini iddia etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Kayyım Tunceli Valisi Tuncay Sonelin de katıldığı açılış etkinliği için çoğu dersin işlenmediği üniversitede bazı akademisyenler öğrencilere "11.30'da açılışa gitmeniz şartıyla yoklamada var yazılacaksınız" mesajı attı. (Dersim/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

TRT Haber, muhalefet partileri aleyhine saatlerce yayın yaptı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan kıdem tazminatı açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa