16 Mart 2019 20:00

İSİG Meclis Girişimi İzmir gönüllüleri bir araya geldi

İzmir’de İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi Girişimi 3. kez bir araya gelerek çalışmaların yaygınlaştırılması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

İSİG Meclis Girişimi İzmir gönüllüleri bir araya geldi

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi Girişimi İzmir Bölgesi gönüllüleri 3. toplantısını gerçekleştirdi. İzmir Bölge İSİG sorunlarının konuşulduğu toplantıda, meclis girişimi gönüllüleri çalışmaları yaygınlaştırmak için neler yapılabilir sorusunu tartıştı.

Tepekule Kongre Merkezi'ndeki Karadeniz Salonunda bir araya gelen İzmir Bölgesi İSİG Meclis Girişimi Gönüllüleri 3. toplantıda, bir sonraki toplantıya kadar çalışmaları hızlandıracak çalışma gruplarının faaliyetlerine değindi.

Özellikle asbest sorununa değinilen toplantıda Aliağa'da yanık merkezinin kurulması ve meslek hastalıkları hastanesi için baskın olması gerekliliği vurgulandı. Harmandalı'da çöplük sorununundan Aydın ve Manisa'daki JES'lere yönelik, tarım işçileri ile göçmen işçilerin sorunlarına dek konuşulan toplantıda adım adım meclis oluşturmaya doğru kararlar alındı. Oluşturacakları Meclisi de 28 Nisan tarihinde kamuoyuna duyuracaklar. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Onur Hamzaoğlu: Kürt sorununun çözümü için müzakere gerekli

SONRAKİ HABER

AKP'nin meclis üyesi adayı "FETÖ"den gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa