12 Mart 2019 14:05
Son Güncellenme Tarihi: 12 Mart 2019 11:03

Öğrencilerden Nilüfer Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner'e destek

Nilüfer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner, çoğunlukla öğrencilerin yaşadığı Görükle'de seçim çalışmasını sürdürdü.

Öğrencilerden Nilüfer Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner'e destek

Nilüfer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner (sağda) | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Nilüfer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner, yaşadığı ve okuduğu Uludağ Üniversitesinin bulunduğu Görükle Mahallesi'nde parkta oturan gençlerle ve mahalle esnafıyla sohbet etti. Öner'in görüştüğü öğrenciler, kendileri gibi öğrenci olan adaya destek vereceklerini söyledi.

Nilüfer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Eren Öner, Görükle Mahallesi'nde seçim çalışmasını sürdürdü. Neden aday olduğunu anlatarak seçim bildirgesini dağıtan Öner, "Uludağ Üniversitesi öğrencisiyim. Nilüfer’de yaşayan, çalışan, okuyan bütün gençlerin adayıyım. Gençlerin yerel yönetimlerde sözü, sesi olmak için adayım" diyerek kendisini anlattı. Esnaftan ve gençlerden destek beklediğini belirten Öner, halkçı belediyeciliğin halk meclisleri ve örgütlü halk kitleleri olmadan yapılamayacağını anlattı. Öner, gençlerin bu meclislerde ve yönetim organlarında yer alması gerektiğini söyledi.

ÖĞRENCİLERDEN DESTEK

Öner'in seslendiği, sohbet ettiği öğrenciler ise mevcut ittifaklar ve siyasi partilerin rant siyasetinden bıktıklarını bu nedenle kendileri gibi öğrenci olan adaya destek vereceklerini söyledi. "Keşke daha fazla genç aday, içimizden adaylar çıksa ama gençler bu tarz bir siyasetten kaçıyor ve uzak durmaya çalışıyor." diyen öğrenciler, Öner’in başarılı olması için destekleyeceklerini söyledi.

Görükle esnafıyla da sohbet eden Öner, demokratik halkçı belediyecilik ilkelerinden bahsederek esnaftan da desteklerini istedi. (Bursa/EVRENSEL)

Fotoğraf: Evrensel

Fotoğraf: Evrensel

Fotoğraf: Evrensel

Fotoğraf: Evrensel

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Duterte, 8 Mart etkinliğinde kadınlara hakaret etti

SONRAKİ HABER

Okullarda yasağa rağmen AKP propagandası sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa