Taşeron işçilerin mücadelesi sürecek

Taşeron işçilerin mücadelesi sürecek

ÜCRETLERİNİN ödenmesini istedikleri ve sendikaya üye oldukları için işten atılan Adana TEDAŞ işçilerinin işe iade davaları görüldü. 52 işçinin davası, 27 Aralıka ertelendi.185 gün süren bir direniş gerçekleştiren işçiler, çadır eylemine son verdiklerini ancak mücadelelerinin süreceğ

185 gün süren bir direniş gerçekleştiren işçiler, çadır eylemine son verdiklerini ancak mücadelelerinin süreceğini bildirdi. Duruşma günü DİSK Genel-İş önünde toplanıp adliye binasına yürüyen işçilere sendika, kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

KİMİN VALİSİ?

Burada konuşan Tayfur Karakaya, 185 gün sürdürdükleri direnişin kendileri için okul olduğunu, bu süreçte emekten yana olanları ve emek düşmanlarını tanıdıklarını ifade etti. Karakaya “Adana valisi halka şirin gözükmek için gittiği her cuma namazının ardından direniş çadırımızın önünden geçiyordu ama evlerine ekmek götürmek isteyen işçileri görmedi, görmek istemedi’ diye konuştu. Direniş boyunca defalarca gözaltına alındıklarını, polisin şiddetine maruz kaldıklarını, beş yaşındaki çocukların bile babalarıyla gözaltına alındıklarını, para cezalarına çarptırıldıklarını belirten Karakaya, ilk günkü gibi kararlı olduklarını vurguladı.

SAVAŞA TEPKİ

Açıklamada ‘Suriye ile savaşı’ kınayan işçiler, yönetenlerin anlaşmazlıklarının cezasını halklara, işçi ve emekçilere ödetilemeyeceğini ifade etti. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net