04 Ekim 2012 09:54

Özelleştirmeye karşı miting çağrısı

TÜRKİYE Maden İşçileri Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ahmet Ateş, yaptığı açıklama ile maden ocakları ve termik santral özelleştirmelerine tepki gösterdi. Özelleştirmelerin halka hep zarar verdiğini belirten Ateş, Seyitömer Linyit İşletmeleri ve Seyitömer Termik Santralinin özelleştirilmelerine karşı 7 Ekim Pazar gü

Özelleştirmeye karşı miting çağrısı

Paylaş

TÜRKİYE Maden İşçileri Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ahmet Ateş, yaptığı açıklama ile maden ocakları ve termik santral özelleştirmelerine tepki gösterdi. Özelleştirmelerin halka hep zarar verdiğini belirten Ateş, Seyitömer Linyit İşletmeleri ve Seyitömer Termik Santralinin özelleştirilmelerine karşı 7 Ekim Pazar günü yapılacak mitinge katılım çağrısı yaptı.
Yapılacak mitingin Kütahya için bir dönüm noktası olacağını söyleyen Ateş “Kütahyalı artık itilip kakılmak istemiyor, Kütahyalı artık ihmal edilmek ve üvey evlat muamelesi görmek istemiyor, Kütahyalı artık yüksek sesle konuşmak ve hesap sormak istiyor.” dedi. Ateş “Bu miting Kütahya’nın sesini duyurmak için büyük bir fırsat. Bu fırsatı Kütahyalının iyi değerlendirmesi gerekiyor. Hatta uyuyanları da uyandırmamız gerekiyor.”diye konuştu.
Ateş ayrıca şunları söyledi: “Yapılan bu özelleştirmeler Kütahya’da telafisi mümkün olmayan yaralar açacaktır.” (Kütahya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Gazeteler savaşa hazır!

SONRAKİ HABER

TBMM’den patrona kıyak, çiftçiye yüksek faizli borç yapılandırma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa