07 Mart 2019 20:38

Vücuduna 80 dikiş atılan kadından, saldırgana 8 yıl istenmesine tepki

Bıçaklı saldırıya uğrayan ve vücuduna 80 dikiş atılan genç kadın, saldırganın 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına tepki gösterdi.

Vücuduna 80 dikiş atılan kadından, saldırgana 8 yıl istenmesine tepki

Maruz kaldığı saldırı sonrası vücuduna 80 dikiş atılan Serap Sağlam | Fotoğraflar: DHA

Paylaş

Adana'da komşusu Necdet Erdoğan Artural (35) tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan ve vücuduna toplam 80 dikiş atılan Serap Sağlam (32), saldırganın 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına tepki gösterdi. Sağlam, "Bana öldüresiye saldıran adamın, Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak, en ağır cezayı almasını istiyorum. Eğer cezaevinden çıkarsa, beni öldürür" dedi.

DHA'nın haberine göre, 11 Aralık 2018 gecesi saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Kuruköprü Mahallesi İnönü Caddesi'nde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti: Necdet Erdoğan Artural, sevdiğini öne sürdüğü ve daha önce de darbedip, kırdığı şişe ile yaraladığı Serap Sağlam'ın yolunu kesti. Artural, elindeki bıçak ile kadına saldırdı. Sağlam, yoldan geçenler tarafından çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılırken saldırgan ise kaçtı. Artural, adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Serap Sağlam'ın kaşı, burnu, kulağı, boynu ve ellerine toplam 80 dikiş atıldı.

"KADINLARDAN DESTEK BEKLİYORUM"

Necdet Erdoğan Artural hakkında 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 'yaralama' suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Artural'ın yargılanması sürerken, saldırı nedeniyle vücudunda derin izler kalan Serap Sağlam, saldırgan hakkında istenilen cezanın en fazla 8 yıl olmasına isyan etti. Yaraları nedeniyle kimsenin kendisine iş vermediğini, maddi zorluğun yanı sıra psikolojik sorunlar yaşadığını, depresyon ilaçları kullandığını anlatan Sağlam, şöyle konuştu:

"Necdet Erdoğan Artural’ın ağır ceza mahkemesinde yargılanmasını istiyorum. Başıma geleni sadece yaşayan anlar. Kadınlarımızdan ve yetkililerden bana destek olmalarını istiyorum. Kadın şiddetine 'dur' desinler. Beni bu duruma getiren adam ağır cezada bile yargılanmıyor. Bu nasıl bir adalet? İşverenler 'Faça mı attın?' diyerek, iş vermiyor. Maddi durumum olmadığı için estetik ameliyat da olamıyorum. Beni yaralarımdan kurtarın. Ben ne yaptım da bu hale geldim? Yaşadıklarım zaman zaman gözümün önünden geçiyor. İntiharı bile düşünüyorum. Eğer bu adam cezaevinden çıkarsa, beni kesin öldürür. 15 Mart’ta duruşmam var. Kadınlarımızdan da destek bekliyorum." (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

CHP Milletvekili Şeker: Yedikule Projesine verilen izin iptal edilmeli

SONRAKİ HABER

"Yumurta Çocuk" toplanan parayı katliam mağdurlarına bağışlayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa