05 Mart 2019 19:56

Oklu kirpiyi işkenceyle katleden 3 kişi tutuklandı

Şanlıurfa'ya bağlı Siverek'te işkence ettikleri oklu kirpiyi katleden, olayın görüntülerini de sosyal medyadan paylaşan 3 kişi tutuklandı.

Oklu kirpiyi işkenceyle katleden 3 kişi tutuklandı

Fotoğraf: Mehmet Sezgin/DHA

Paylaş

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, koruma altında bulunan oklu kirpiyi köpekle korkuttuktan sonra yuvasından çıkarıp, başını sopayla ezerek, katleden 3 kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Siverek'in Aşağı Karacaören Mahallesi'nde birbiriyle akraba olan Hasan D., Adnan D. ile Ekrem D., kırsal alanda fark ettikleri oklu kirpiyi, köpekle korkutarak yuvasından çıkardı.

Başına sopalarla vurdukları kaçmaya çalışan kirpinin üzerine köpek salan 3 kişi, daha sonra hayvanı boğazını keserek öldürdü.

Oklu kirpiye yaptıkları işkenceyi kaydettikleri cep telefonu kamerası görüntüsünü sosyal sosyal medyadan paylaşan 3 kişi, görüntüyü izleyenlerin tepkisinin ardından harekete geçen güvenlik güçlerince kimlikleri belirlenerek yakalandı.

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen Hasan D., Adnan D. ve Ekrem D., 'Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefet' ve 'Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Şanlıurfa/DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Esenyurt'ta sağlık ocağında doktora yönelik saldırı protesto edildi

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce: Neden beka seçimi olsun, bu bir belediye seçimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa