Tuğluk ve Türk’ün yargılanmaları sürüyor

Tuğluk ve Türk’ün yargılanmaları sürüyor

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davanın duruşması görüldü.DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yargılandıkları davanın 4. duruşması Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Türk ve Tuğluk k

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davanın duruşması görüldü.

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yargılandıkları davanın 4. duruşması Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Türk ve Tuğluk katılmazken, avukatları Fethi Gümüş hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Tuğluk ve Türk’ü daha önce “Örgüt propagandası yapmak” iddiasından yargılarken, son duruşmada ise, “2911 sayılı Yasa’ya muhalefet eylemini” gerçekleştirdikleri iddiasına da yer verilmesi dikkat çekti. Mahkeme heyeti, Tuğluk ve Türk için dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere fezleke düzenlenmesine ve ayrıca dokunulmazlık kapsamında kalmayan “propaganda” ve “örgüt adına suç işleme” eylemi yönünden fezleke sonucunun beklenmesine karar vererek, duruşmayı 26 Aralıka erteledi. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net