03 Ekim 2012 13:01

Tuğluk ve Türk’ün yargılanmaları sürüyor

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davanın duruşması görüldü.DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yargılandıkları davanın 4. duruşması Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Türk ve Tuğluk k

Tuğluk ve Türk’ün yargılanmaları sürüyor

Paylaş

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davanın duruşması görüldü.

DTK Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yargılandıkları davanın 4. duruşması Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Türk ve Tuğluk katılmazken, avukatları Fethi Gümüş hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Tuğluk ve Türk’ü daha önce “Örgüt propagandası yapmak” iddiasından yargılarken, son duruşmada ise, “2911 sayılı Yasa’ya muhalefet eylemini” gerçekleştirdikleri iddiasına da yer verilmesi dikkat çekti. Mahkeme heyeti, Tuğluk ve Türk için dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere fezleke düzenlenmesine ve ayrıca dokunulmazlık kapsamında kalmayan “propaganda” ve “örgüt adına suç işleme” eylemi yönünden fezleke sonucunun beklenmesine karar vererek, duruşmayı 26 Aralıka erteledi. (DİYARBAKIR)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Valilik inşaatında kemik çıktı

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa