Katliam gibi kaza: 10 ölü, 4 yaralı

Fotoğraf: AA

Katliam gibi kaza: 10 ölü, 4 yaralı

Erzincan-Gümüşhane karayolunda yolcu minibüsü işe taş yüklü kamyonun çarpışması neticesinde ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.Kaza, Erzincan-Gümüşhane kara yolunun 41. kilometresi Ağıl köyü mevkiinde meydana geldi. Erzincan’da Gümüşhane’nin Kelkit il&ccedi

Erzincan-Gümüşhane karayolunda yolcu minibüsü işe taş yüklü kamyonun çarpışması neticesinde ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Kaza, Erzincan-Gümüşhane kara yolunun 41. kilometresi Ağıl köyü mevkiinde meydana geldi. Erzincan’da Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine yolcu götüren Halis Keskin yönetimindeki 29 M 0413 plakalı minibüs ile karşı yönden gelmekte olan Necati Karuç yönetimindeki 06 BF 7059 plakalı taş yüklü kamyon ile çarpıştı. Çarpışma sonucu her iki araç Kelkit Çayı'na uçtu. Minibüs içerisinde bulunan 10 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan 3 kişi Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, bir kişi de Kelkit Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Minibüs içerisinde sıkışarak hayatını kaybeden yolcular, olay yerine sevk edilen Erzincan ve Gümüşhane Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu çıkarıldı. Kazanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Kaza ile ilgili açıklama yapan Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Kelkit ilçesine bağlı Ağıl köyü yakınlarında minibüs ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada 10 can kaybı ve 4 yaralı olduğunu belirtti. Kazanın şerit ihlali yapan kamyondan kaynaklandığını ifade eden Vali Mayda, incelemenin devam ettiğini kaydetti. Kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor. (Erzincan/CİHAN)

www.evrensel.net