02 Ekim 2012 15:24

Bahçeli: 2023 bizim projemiz

MHP’nin yeni yasama yılındaki ilk grup toplantısı, bugün Devlet Bahçeli başkanlığında yapıldı.Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, “2023 siyaset vizyonu MHP’nin 1997’den beri savunduğu büyük bir projedir” dedi. Böylece Başbakan Erdoğan’ın neredeyse her platforma dile getirdiği ‘20

Bahçeli: 2023 bizim projemiz
Paylaş

MHP’nin yeni yasama yılındaki ilk grup toplantısı, bugün Devlet Bahçeli başkanlığında yapıldı.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, “2023 siyaset vizyonu MHP’nin 1997’den beri savunduğu büyük bir projedir” dedi. Böylece Başbakan Erdoğan’ın neredeyse her platforma dile getirdiği ‘2023 hedefine’ bir ortak çıkmış oldu.

‘BAŞBAKAN YENİ BİR ŞEY SÖYLEMEDİ’

AKP’nin 4. Olağan Kongresindeki Erdoğan’ın konuşmasına da değinen Bahçeli, Erdoğan’ın “yeni bir şey söylemediğini” belirtti. “2023 siyaset vizyonu kuru vaatlerden ve dalkavuklardan ibaret kalmıştır” diyen Bahçeli, kongreye Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani’nin onur konuğu olarak davet edilmesine de tepki gösterdi.
Ekonomideki olumsuz tabloya da değinen Bahçeli, “AKP ekonomideki başarısızlığını vatandaşımıza ödetmektedir. Milletimizin alın terini Suriyeli muhaliflere peşkeş çeken iktidarın son ekonomik vurgunu dayanma sınırını aşmıştır” ifadelerini kullandı.

‘İLK GÖREVİMİZ SINIR ÖTESİ TEZKERE’

Bu hafta Mecliste görüşülmesi beklenen sınır ötesi harekata yetki veren tezkereyle ilgili tutumunu da ortaya koyan Bahçeli, “Önümüzdeki ilk imtihan TSK’nin sınır ötesi harekat düzenlemesi kararı bulunan tezkere kararıdır” dedi. Her zaman olduğu gibi BDP’li vekilleri yine sert sözlerle eleştiren Bahçeli, “PKK militanları dağda, siyasi uzantıları Meclistedir” dedi.

GÜL’ÜN KONUŞMASINA DESTEK

Balyoz davası ile ilgili mahkemenin verdiği kararın düzeltilmesini beklediğini belirten Bahçeli, “Cumhurbaşkanının TBMM’deki açılış konuşmasında bu yönde tutum takınmasını burada olmayan vekillere sıcak yaklaşmasını yerinde buluyoruz” dedi. (ANKARA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Tek suçumuz barış istemek’

SONRAKİ HABER

Oran: Türkiye, bir parti devleti haline geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...