6 yaşındaki H.G. hayati tehlikeyi atlattı

6 yaşındaki H.G. hayati tehlikeyi atlattı

ADANA’da bir gösteri sırasında polisin kullandığı iddia edilen cismin patlaması sonucu ağır yaralanan 6 yaşındaki H.G., hayati tehlikeyi atlattı.30 Eylülde Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu semtinde Abdullah Öcalan’a uygulanan tecriti protesto için gösteri yapan kitleye müdahale eden polisin kullandığı ve ne

ADANA’da bir gösteri sırasında polisin kullandığı iddia edilen cismin patlaması sonucu ağır yaralanan 6 yaşındaki H.G., hayati tehlikeyi atlattı.

30 Eylülde Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu semtinde Abdullah Öcalan’a uygulanan tecriti protesto için gösteri yapan kitleye müdahale eden polisin kullandığı ve ne olduğu bilinmeyen bir cismin patlamasıyla yaralanan 6 yaşındaki H.G. Adana Numune Hastanesi’nde 3 gündür süren tedavinin ardından gözlerini açtı. H.G.’nin babası Aziz G., çocuğunun Yeni Numune Hastanesi’ne sevkedildiğini söyledi. “Olaydan sonra ilk götürüldüğü Özel Güney Hastanesi’ne gidip, kızımı yaralayan cisimle ilgili rapor istedim. Bana ‘Sana veremeyiz, ancak polise veririz’ dediler. Çocuğun elbisesini de ‘kriminal inceleme yapılacak’ diye polisler almış” diyen Baba Aziz G., “Karakoldan rapor isteyeceğim. Ancak polisler olay sıcakken gelip, ‘El yapımı bir patlayıcı’ dedi. Ben o zaman hani çocuğumun canından çıkan parça dedim. Sustular. Korkuyorum olayı örtbas etsinler” şeklinde konuştu. (Adana/DİHA)

www.evrensel.net