14 Şubat 2019 11:05

Cıva zehirlenmesi sonrası okul tatil edildi: 35 öğrenci tedavi altında

Adıyaman'da 35 öğrencinin cıva zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılması sonrasında Türkiye Petrolleri Ortaokulu tatil edildi.

Fotoğraf: Orhan Pehlül/AA

Paylaş

Adıyaman'da 35 öğrencisi cıva zehirlenmesi şüphesiyle hastanede müşahede altına alınan Türkiye Petrolleri Ortaokulunda eğitime bir gün ara verildi.

Adıyaman'da dün (13 Şubat) Türkiye Petrolleri Ortaokulundaki 35 öğrenci cıva zehirlenmesi şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınınca, AFAD ekipleri çöpte buldukları cıva ile temas eden öğrencilerin Yeni Sanayi Mahallesi'ndeki okulunda incelemelerde bulundu. Hastanede müşahede altına alınan öğrencilerin sınıfında yaklaşık 30 gram cıva bulan ekipler, okulda temizlik çalışması başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, okulun bugün tatil edildiğini duyurarak, "Öğrencilerde bir sıkıntı bulunmuyor. Bugün taburcu edilecekler. Okulda da AFAD ekipleri temizlik çalışması yapıyor. Herhangi bir sıkıntı yok ama öğrenci velilerinin içlerinin rahat etmesi açısından okulda ekiplerce dezenfekte çalışması yapılıyor." dedi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye Petrolleri Ortaokulunda dün bir öğrenci çöpte bulduğu cıvayı sınıfa getirmiş, bu maddeye temas eden 35 öğrenci cıva zehirlenmesi şüphesiyle hastanede müşahede altına alınmıştı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kartal'da çöken bina ile ilgili soruşturmada 2 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...