Sıhhiye tanzim satış noktasında yaşlılar ve emekliler yoğunlukta

Ankara Sıhhiye tanzim satış noktasındaki çoğunluğu yaşlı ve emekli olan yurttaşlar, satış noktalarının artırılması ve kuyrukların azalmasını istiyor.

13 Şubat 2019 13:46
Paylaş

Ankara’da 15 tanzim noktasından biri olan Sıhhıye tanzim noktasında metrelerce oluşan kuyrukta, 50 yaş üstü yurttaşlar ve emekliler yoğunlukta. Tanzim noktalarının açılmasından memnun olanlar da az sayıda açılmasından ve saatlerce kuyrukta beklemekten şikayetçi.

Hükümetin “Enflasyonla mücadele” adı altında “sebze ve meyve fiyatlarını düşürme” iddiasıyla açtığı Ankara’daki 15 tanzim noktasından biri olan Sıhhıye’de bulunan tanzim noktasına uğradık. Sıhhıye tanzim noktasına Keçiören, Balgat, Kuzey Ankara, Mamak gibi birçok yerleşim bölgesinden insanlar gelerek daha ucuz sebze ve meyveye ulaşabilmek için uzun kuyruklar oluşturuyor. Metrelerce uzanan ve özellikle 50 yaş üstü yurttaşlar ve emeklilerden oluşan kuyrukta ara ara gerginlikler de yaşanıyor.

“Burayı kötülemesinler, biz burayı destekleyeceğiz, kuyrukta da bekleriz”  diyenler, tanzim noktalarından ve fiyatlardan memnun olanlar da satış noktalarının az sayıda açılmasından ve kuyruklarda saatlerce beklemekten şikayetçi. İnsanlar tanzim noktalarının her semte açılmasını ve belediyenin daha fazla personel çalıştırmasını talep ediyor.

Seçim bittikten sonra bu tanzim noktalarının kaldırılacağından endişe eden yurttaşlar da var. Kimileri de bu satış noktalarının çözüm olmayacağını düşünüyor, hükümetin politikalarını eleştiriyor. “Eskiden tüpgaz kuyruğu idi, şimdi acı soğan kuyruğu”, “Geçmişteki kuyrukları eleştiren hükümet bu kuyrukları kendi yaptı, gelsin görsün”, “4 domates için 5 saat beklenmez ki, nedir bu bizim çilemiz” diye tepki gösterenlerin sayısı da azımsanmayacak derecede. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Online tanzim satışı başladı: Soğanın kilosu 5 lira 70 kuruşa geliyor

SONRAKİ HABER

İran'da yolcu uçağı iniş sırasında pistten çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa