12 Şubat 2019 20:40

Venezuela'da hükümet ve muhalefet yeniden sokakta

Venezuela'da iktidar ve muhalefet bugün yeniden sokaklara indi.

Venezuela'da hükümet ve muhalefet yeniden sokakta

Fotoğraf: AA

Paylaş

Venezuela'da bugün hükümet ve muhalefet yanlıları yeniden gösteriler düzenliyor. Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun destekçileri, yaptırım kararları ve askeri müdahale tehditlerine karşı çıkmak için başkent Caracas'ın tarihi merkezinde toplanıyor.

Venezuela'da iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) gençlik örgütlenmesi, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek için kent merkezindeki Morelos Meydanı'ndan, Bolivar Meydanı'na yürüyüş düzenliyor. Bolivar Meydanı'nda düzenlenecek mitingde Devlet Başkanı Maduro da konuşacak.

MUHALİFLER LAS MERCEDES'TE

Kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido taraftarı muhalifler ise ABD'nin Kolombiya, Brezilya ve Karayip Denizi'ndeki bir adaya yığdığı insani yardımın ülkeye sokulması için sokağa çıkacak.

Venezuela ordusundan, yardımların ülkeye girişine izin vermesini talep eden muhalifler, Caracas'ın Las Mercedes semtinde düzenlenen mitingde buluşacak.

Guaido da mitinge ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Silahlı kuvvetlere açık bir mesaj vereceğiz. Venezuelalıların kavgasında saf tutun ve insanımızın ihtiyacı olan ilaç ve gıdaya ulaşmasına izin verin” ifadesini kullandı. (Caracas/AA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Meksikalı uyuştucu karteli lideri "El Chapo" suçlu bulundu

SONRAKİ HABER

Düdenlerin oluştuğu bölge çökme riski nedeniyle trafiğe kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa