Mahallelinin itirazına rağmen baz istasyonu kaldırılmıyor

Mahallelinin itirazına rağmen baz istasyonu kaldırılmıyor

AĞRI’nın Bulut Mahallesi’nde bir yıl önce kurulan baz istasyonu mahalle sakinlerinin itirazına rağmen kaldırılmıyor.Ağrı’nın Bulut Mahallesi’nde bir yıl önce kurulan baz istasyonu, mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Şu ana kadar birçok resmi kuruma başvuran mahalle sakinleri, bir sonuç alamadı. Taleplerinin görmezden geli

AĞRI’nın Bulut Mahallesi’nde bir yıl önce kurulan baz istasyonu mahalle sakinlerinin itirazına rağmen kaldırılmıyor.
Ağrı’nın Bulut Mahallesi’nde bir yıl önce kurulan baz istasyonu, mahalle sakinlerini rahatsız ediyor. Şu ana kadar birçok resmi kuruma başvuran mahalle sakinleri, bir sonuç alamadı. Taleplerinin görmezden gelinmesine tepki gösteren mahalle sakinleri, Türkiye’de benzer bir çok olayı örnek göstererek, “Diğer yerlerde halkın istemediği baz istasyonları şehir dışına taşınıyor. Buna ilişkin davalar da var” dedi. Servet Uçar adlı mahalle sakini, baz istasyonunun kurulduğu alanda çocukların oynadığını belirterek, “Çocuklarımızın kanser olmasından endişe duyuyoruz. Defalarca baz istasyonun kaldırılması için mahalle muhtarına gittik ama hala bir sonuç alamadık” dedi.
Baz istasyonunun kurulduğu alanda oynayan çocuklardan 15 yaşındaki Serkan Aslan ise “Birileri para kazanacak diye bizim sağlığımızla oynuyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi. Vatandaşlar sorunlarının bir an önce çözülerek, baz istasyonunun yerleşim yerinin dışına taşınmasını istiyor. (AĞRI)

www.evrensel.net