11 Şubat 2019 17:21

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Füze üretimine devam edeceğiz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ABD’nin yaptırım tehditlerine karşı zırh delici füze üretimine devam edeceklerini açıkladı.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Füze üretimine devam edeceğiz

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin zırh delici füze ve savunma teçhizatı için kimseden izin almayacağını ve bu silahları üretmeye devam edeceğini söyledi.

İslam Devrimi’nin 40’ıncı yıl dönümü dolayısıyla başkent Tahran’daki Azadi Meydanı’nda düzenlenen törene katılan Ruhani, burada yaptığı konuşmada, İran’ın füze programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD, İsrail ve onların bölgedeki destekçilerinin yaptırım baskısı altında olduklarını dile getiren Ruhani, “Silahlı kuvvetlerimiz hava savunma, karadan denize, denizden denize, havadan havaya ve karadan karaya atılan zırh delici füzeleri üretmeye devam edecek ve bunun için kimseden izin almayacağız” dedi.

Eskiden silahların yüzde 5’inin ülkede üretildiğini ve yüzde 95’inin ise dışarıdan alındığını aktaran Ruhani, günümüzde ihtiyaçlarının yüzde 85’ini içeride ürettiklerini ve silahlı kuvvetlerin kendi kendine yetecek seviyeye ulaştığını ileri sürdü. (DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Merkel ile Davutoğlu, AB’den habersiz görüştü iddiası

SONRAKİ HABER

Hulusi Akar ile ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa