Şair Ahmet Uysal Küçükkuyu’da anıldı

Şair Ahmet Uysal Küçükkuyu’da anıldı

ŞAİR- yazar Ahmet Uysal, Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesinde düzenlenen  “Ahmet Uysal’la Güz Avlusunda” adlı şiir etkinliğiyle anıldı. Küçükkuyu Belediyesi’nin katkılarıyla Zeytin Kültür Sanatevi’nde düzenlenen etkinliğe; Ahmet Günbaş, M. Mahzun Doğan, Çiğdem

ŞAİR- yazar Ahmet Uysal, Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesinde düzenlenen  “Ahmet Uysal’la Güz Avlusunda” adlı şiir etkinliğiyle anıldı. Küçükkuyu Belediyesi’nin katkılarıyla Zeytin Kültür Sanatevi’nde düzenlenen etkinliğe; Ahmet Günbaş, M. Mahzun Doğan, Çiğdem Sezer, H. Deniz Ünal, A. Zeki Muslu, Rahmi Emeç, Hilmi Haşal, Hüseyin Özcan, Aydan Yalçın, Bülent Güldal ve İsmail Erten katıldı. Dostları, onun eserlerine ve yaşamına ilişkin konuşmalar yaptı.
Konuşmalarda, Ahmet Uysal’ın yazdığı şiirlerle “Şiirin insansızlaştırılmasının karşısına çıktığı” vurgulanarak, “dost canlısı, içten, insan sıcaklığında ve yaşadığı coğrafyaya bağlı” bir kimlikle okur karşısına çıktığı belirtildi.
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da, belediyelerin, görev yaptıkları yerlerdeki kültür ve sanat insanlarına sahip çıkmasının önemine değinirken, Ahmet Uysal’ın eşi Mecbure Uysal da, anmaya katılan Uysal dostlarına teşekkür etti.
1938 yılında Balıkesir’de doğan Ahmet Uysal, Savaştepe İlköğretmen Okulu’yla Gazi Eğitim Enstitüsü Eğitim Bölümünü bitirdi. Çeşitli illerde öğretmen olarak çalıştı. Pek çok dergide; şiir, öykü ve eleştiri yazılarıyla göründü. Çocuk ve yetişkinler için şiir, öykü, roman, masallar yazdı. Uysal,  Emekliliğinde Altınoluk ve Küçükkuyu beldelerini , Kazdağı (İda) kaynaklı şiirine koşut yaşam bölgesi olarak seçen Ahmet Uysal, 3 Temmuz 2011 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.
(KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net