09 Şubat 2019 12:00
Son Güncellenme Tarihi: 09 Şubat 2019 14:45

Burdur'da kadın cinayeti: Kayıp Afgan kadın gömülmüş halde bulundu

Bir aydır kayıp olan Afgan kadın, boş bir arazide parçalanarak gömülmüş halde bulundu. Kadın cinayeti şüphelisi 2 kişi gözaltına alındı.

Burdur'da kadın cinayeti: Kayıp Afgan kadın gömülmüş halde bulundu

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Burdur'da yaklaşık 1 aydır kayıp olarak aranırken 8 Şubat'ta boş arazide parçalanarak toprağa gömülü vaziyette bulunan 25 yaşındaki Afgan Mesude Haşimi cinayetiyle ilgili gözaltına alınan 2 Afgan şüpheliden birinin kadının eşi olduğu öğrenildi. Öldürülen genç kadının yakınları, Haşimi'nin 2 çocuk annesi olduğunu ve 1 aydır kayıp olarak arandığını söyledi.

DHA'nın haberine göre, ​Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak'ta boş arazide 8 Şubat saat 18.00 sıralarında toprağa gömülü ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemede, parçalanarak torbalara konulmuş kadın cesedi bulundu. Kadının cenazesi, Burdur Devlet Hastanesi morguna konuldu. Üzerinden kimlik çıkmayan kadının 9 Ocak 2019 tarihinden bu yana kayıp olarak aranan Afgan uyruklu Mesude Haşimi'ye ait olduğu tespit edildi.

2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yaklaşık 1.5 yıldır Burdur'da yaşadığı belirtilen kadının yakınları da Burdur Devlet Hastanesine geldi. Yakınları da cesedin Mesude Haşimi'ye ait olduğunu doğruladı. Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 2 kişi gözaltına alındı.

Haşimi'nin cenazesi Burdur Devlet Hastanesi'nde yapılan savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"08.02.2019 günü 18.00 sıralarında Burdur merkez Bağlar Mahallesi'nde boş arazideki bir çukurda parçalanarak torbalara konulmuş gömülü vaziyette bir kadın cesedi bulunması üzerine, olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde, maktulün Afgan uyruklu göçmen statüsünde ilimizde ikamet eden 1993 doğumlu M.H. olduğu tespit edilmiş ve olayın failleri olabilecekleri şüphesiyle maktulün Afgan uyruklu eşi S.A.R. ve eşinin kardeşi S.B.R. kasten öldürme suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltına aldırılmışlardır. Konuyla ilgili soruşturma titizlikle yürütülmektedir."

Gözaltındaki şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Bingöl Kiğı’da madencilik projesine mahkeme "dur" dedi

SONRAKİ HABER

Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa