08 Şubat 2019 13:25
Son Güncellenme Tarihi: 09 Şubat 2019 19:21

Flamengo antrenman tesislerinde yangın çıktı, 10 kişi öldü

Brezilya'nın meşhur takımlarından Flamengo'nun tesislerinde 10 kişi yangında hayatını kaybetti. Tesise daha önce 30 kez ceza kesildiği ortaya çıktı.

Flamengo antrenman tesislerinde yangın çıktı, 10 kişi öldü

Maracana'daki Flamengo taraftarları

Fotoğraf: Pedro Lopez/Flickr(CC BY 2.0)

Paylaş

Brezilya'nın en popüler futbol kulüplerinden Flamengo'nun tesislerinde (8 Şubat) çıkan yangında en az 10 kişi hayatını kaybetti.  Flamengo'nun Ninho de Urubu antrenman tesislerinde genç takımın yatakhanesinde çıkan yangında 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.

10 kişinin ölümüne neden olan yangının çıktığı Flamengo Futbol Kulübüne ait tesise 30 kez ruhsat sorunu nedeniyle ceza kesildiği ortaya çıktı.

Rio de Janerio Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentte Flamengo Futbol Kulübüne ait tesiste bulunan Ninho de Urubu Antrenman Sahası'ndaki ruhsat kurallarına aykırı uygulamalar nedeniyle 30 kez cezai işlem uygulandı.

Cezalar nedeniyle 2017 yılının ekim ayında kapatılan sahanın, güncel ruhsatının 8 Mart'a kadar geçerli olduğu bildirildi.

Belediye ayrıca, yangında hayatını kaybeden genç oyuncuların kaldığı yatakhanelerin, "otopark yeri" olarak ruhsatlandırıldığını açıkladı.

Flamengo Futbol Kulübü, konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Rio de Janeiro'daki Flamengo, Brezilya tarihinin en başarılı ve meşhur futbol kulüplerinden biri. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Boşandığı eşine şiddet uygulayan erkekten 'tanıdık' savunma: Aldattı

SONRAKİ HABER

İstanbul'da sis etkili oluyor: Vapur seferleri iptal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa