07 Şubat 2019 18:56

Sosyal medyadan çocuklara cinsel istismarda bulunan kişi tutuklandı

Bartın'da sosyal medya üzerinden 10-15 yaş arası çocuklara cinsel istismarda bulunan 41 yaşındaki erkek tutuklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bartın'da sosyal medyada 10-15 yaş arası çocuklara cinsel içerikli mesajlar ve görüntüler gönderip, cinsel istismarda bulunan S.U. (41) tutuklandı.

DHA'da yer alan habere göre, Bartın'da çiftçilik yapan S.U. iddiaya göre, 7 gün önce sosyal medya hesabından Kocaeli'de yaşayan 10 yaşındaki S.Y.'ye arkadaşlık isteğinde bulundu. S.Y. arkadaşlık isteğini kabul etti. Anne ve babası, psikolojisinin bozulduğunu fark ettikleri kızlarının sosyal medya hesaplarındaki mesajlara bakınca, S.U.'nun cinsel içerikli mesajlar ve görüntüler gönderdiğini gördü. Şok yaşayan anne ve baba, Bartın'a gelerek İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne şikayette bulundu.

ÇOCUKLARDAN SOYUNMALARINI İSTEMİŞ

Şikayet üzerine S.U. gözaltına aldı. S.U., emniyetteki sorgusunda çocuklara mesajlar attığını, bundan dolayı pişman olduğunu söyledi. S.U.'nun sosyal medya hesabı incelediğinde Ankara ve Muğla'da yaşayan yaşları 13 ile 15 yaş arasında olan çocuklara cinsel içerikli mesajlar gönderdiği ve çocukların üzerlerini çıkarmalarına ilişkin yazışmalar bulunduğu tespit edildi. Ankara ve Muğla'daki çocukların ailelerine ulaşılarak durumun bildirilmesi üzerine buradaki aileler de S.U.'dan şikayetçi oldu.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen S.U., çıkarıldığı mahkemece 'küçük yaştaki çocuklara cinsel saldırı' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kirazlıtepe’de asbest tespit işlemi yönetmeliklere uygun yapılmadı’

SONRAKİ HABER

İstanbul hastaneleri depreme yeterince hazır değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...