06 Şubat 2019 11:13

Kılıçdaroğlu: İş Bankası ile beni kısır bir alana hapsetmek istiyorlar

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'ın İş Bankası açıklamasına yanıt: İş Bankası ile beni kısır bir alana hapsetmek istiyor. Ben bu tuzağa düşmeyeceğim.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devrine ilişkin açıklamalarına yanıt veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “O beni İş Bankası tartışması ile kısır bir alana hapsetmek istiyor. Ben bu tuzağa düşmeyeceğim” dedi.

Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’e konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İş Bankasının Hazine'ye devrine ilişkin açıklamalarının "gündem saptırmaya yönelik" olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Memlekette, mutfaklarda yangın var. O bunları benim dillendirmemi istemiyor. İşsizlik almış başını gidiyor, bunları dillendirmemi istemiyor. Dış politikada büyük tıkanmalar var, bunları dillendirmemi istemiyor. O beni İş Bankası tartışması ile kısır bir alana hapsetmek istiyor. Ben bu tuzağa düşmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

"HDP İLE İŞBİRLİĞİMİZ YOK"

Yerel seçimlerde HDP ile ittifak sorusuna "Hayır HDP ile bir işbirliğimiz yok, böyle bir şey de söz konusu değil" yanıtı veren Kılıçdaroğlu, “Ama biz Kürt vatandaşların da oyuna talibiz, herkesin oyuna talibiz. Bizim söylediğimiz sandıkta ittifaktır, demokrasiden yana olanların tamamının sandıkta CHP’ye oy vermelerini isteriz" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

NBA’de Clippers ve 76’ers arasında 6 oyunculuk takas

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...