Velilerden imam hatip protestosu

Velilerden imam hatip protestosu

VELİLER ilköğretim okulunun imam hatibe dönüştürülmesini protesto ettiFatih Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri okulun İmam Hatip Erkek Öğretim Okulu'na dönüştürülmesini protesto etti.Velilerin Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Lisesi'ne düzenlediği yürüyüşe öğrenc

VELİLER ilköğretim okulunun imam hatibe dönüştürülmesini protesto etti
Fatih Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri okulun İmam Hatip Erkek Öğretim Okulu'na dönüştürülmesini protesto etti.
Velilerin Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Lisesi'ne düzenlediği yürüyüşe öğrenciler de katıldı. Galatasaray Lisesi önünde veliler ve öğrenciler adına Ebru Deniz Orçin açıklama yaptı.
Okullarının 7 Eylül tarihinde kendilerinden habersiz bir şekilde imam hatibe dönüştürüldüğünü belirten Orçin, "Bizler o tarih itibariyle farklı okullara yönlendirilmeye çalışılarak ve oyalanarak mağdur edildik. İl Milli Eğitim Müdürü sadece bu yıl için geçici bir çözüm amacı güderek, sadece e-kayıtta olanlarla ortaokul 1. sınıfa gidecek çocuklarımız için bu yıla mahsus kayıt yaptırabileceğimiz bilgisini verdi" dedi. Okulun imam hatip okuluna dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini belirten Orçin, "Bu okulun 'ilköğretim okulu' olarak kalmasının uygun olacağı ortadayken neden ısrarla okulumuz imam hatip ortaokulu yapılmak isteniyor! Eğer ihtiyaç varsa başka bir yere yapılsın. Geçici önerileri de kabul etmeyeceğiz. Bu durumda ısrar edilmesi halinde her türlü fiili ve hukuksal mücadeleye devam ederek bu işin peşini bırakmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz" diye konuştu. (İSTANBUL)

www.evrensel.net