30 Eylül 2012 14:00

AKP'ye Kayseri'den 'zam' selamı

Benzin, doğal gaz, içki ve tapu harcına yapılan zamlar Kayseri’de Halkların Demokratik Kongresi tarafından yapılan eylemde protesto edildi. Eylemciler, ayrıca AKP’nin Ankara’da yapacağı 4. Kongresine ‘zam selamı’ gönderdi.HDK Kayseri Meclisi adına konuşan Mehmet Turgut, “Başta doğalgaz, elektrik ve benzine yapılan zamlar, yani

AKP'ye Kayseri'den 'zam' selamı

Paylaş

HDK Kayseri Meclisi adına konuşan Mehmet Turgut, “Başta doğalgaz, elektrik ve benzine yapılan zamlar, yani temel tüketim maddelerine yapılan zamlar; bundan sonra da ne olacağını gösteriyor. Zaten şu an bile, ekonomik sıkıntılardan belini doğrultamaz durumda olan emekçiler, bu zamların tetikleyeceği ve önümüzdeki aylarda karşımıza çıkması muhtemel olan diğer zamlardan ötürü, iyice kötü yaşam koşullarına hapsedilmiş olacaktır” dedi.

“Ali Babacan’ın iddia ettiği gibi, zamlar huzur sağlamamakta, aksine milyonlarca emekçinin huzurunu bozmakta” diyen Turgut, “Hükümet yetkilileri, zamları savunamayacaklarını bildikleri için, son çare olarak, ‘70 milyona zam yapmıyoruz. Zam yapılan ürünleri tüketenler ödeyecek, diğerleri ödemeyecek’ yalanına sığınıyorlar. Bu büyük bir aldatmacadır. Bizler biliyoruz ki, yapılan bu zamlar, başta doğalgaz, elektrik ve benzine yapılan zamlar, tüm temel tüketim mallarının fiyatlarını etkileyeceği için, ülkemizdeki herkesi etkileyecektir. Ama özellikle de, kıt kanaat geçinmek zorunda kalan işçileri, emekçileri, memurları, etkileyecektir” şeklinde konuştu.

KONGREYE SELAM

AKP hükümetinin çıkardığı yasalarla, zengini daha zengin, fakiri ise daha fakir yapmaya devam ettiğini söyleyen Turgut, Ankara’da toplanacak olan AKP kurmaylarına bir kez daha HDK olarak seslendiklerini ifade ederek, “Bu politikalar, sonunuzun başlangıcı olacaktır. Uyguladığınız politikalar, emekçilerin huzurunu kaçırdığı gibi, mücadele etme isteğini de arttıracaktır. (Kayseri/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Olaylı kongrede Bozal’ın istediği oldu

SONRAKİ HABER

"Ucuz et"e zam geldi, yarım kilo kıyma 19,50 TL oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa