Ulusal Evrim Konferansı başladı

Ulusal Evrim Konferansı başladı

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ( BİYOGEN) tarafından düzenlenen 7. Ulusal Evrim Konferansı dün  başladı. ODTÜ Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen konferansa yurt içinden ve yurt dışından birçok akademisyen, bilim insanı ve öğrenci katıldı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı konferansın açılış konuşmas

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ( BİYOGEN) tarafından düzenlenen 7. Ulusal Evrim Konferansı dün  başladı. ODTÜ Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen konferansa yurt içinden ve yurt dışından birçok akademisyen, bilim insanı ve öğrenci katıldı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı  Ersan Akyıldız, “İki bin yıllık geçmişi olan ve zamanla bilimin temel tartışmalarından biri haline gelen evrim, ülkemiz sınırları içerisinde kendine yer bulamıyorsa, yapmamız gereken çok iş var.  Hep birlikte elimizi bu taşın altına koymamız lazım” dedi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Burcu Atlı “Fungal Evrim” adlı sunumu ve Güney Danimarka Üniversitesi öğretim görevlisi Martin Hanczye’in cansız sistemlerden canlı sistemlere geçiş konulu sunumu programın ilk gününde yer aldı.
Sunumların ardından MTA Tabiat Tarihi Müzesi’ne bir gezi düzenlendi. 7. Ulusal Evrim Konferansı bugün sona erecek. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net